Floydopedia


2 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

Raegan, Ronald Wilson

Prezident Spojených států amerických v letech 1981 – 1989.
Zmiňován v textu skladby The Fletcher Memorial Home na albu The Final Cut.

Ronald Raegan byl 40. prezident USA.
Raegan začal svoji kariéru jako úspěšný filmový a televizní herec, později také tiskový mluvčí gigantu General Electric.
Raegan byl zarytý republikán, silně protikomunisticky smýšlející, což se projevilo také na zahraniční politice Spojených států v 80. letech pod jeho vedením. Zpočátku vedl silovou kampaň proti Sovětskému svazu a snažil se omezit jeho vliv. Vyznával heslo „peace through strength“, tedy „mír silou“. Přesto vyjednával s Michailem Gorbačovem a měl spolu s britskou premiérkou Margaret Thatcherovou významný vliv na uzavření významných smluv o odzbrojení a na poklidný konec studené války.

Jeho silné pravicové smýšlení a nesouhlas s myšlenkami socialismu byly levicově orientovanému Watersovi trnem v oku.

Renwick, Tim

muzikant (kytara, flétna, zpěv)

Tim Renwick (nar. 7. srpna 1949) je britský kytarista. Renwick navštěvoval stejnou sřední školu jako Roger Waters a Syd Barrett (Cambridge High School For Boys). V šedesátých letech hrál Renwick s Williem Willsonem v kapele s názvem Quiver.

O mnoho let později se Renwick přidal k Rogeru Watersovi na albu The Pros And Cons Of Hitch Hiking a následném turné (1984). Po konci turné se přidal na nějaký čas k Ericu Claptonovi.

Tim Renwick dále hrál na kytaru na albech A Momentary Lapse Of Reason, The Division Bell a na soundtracku k La Carrera Panamericana.
Podílel se také na Wrightově sólovém albu Broken China.

Rhull

správně Rull (kniha „War Against the Rull“), zmiňována ve skladbě „Let There Be More Light“ z alba „A Saucerful Of Secrets“

Není to sice zcela jisté, ale odkaz na postavu jménem Rhull (též Rull) pochází pravděpodobně ze sbírky sci-fi povídek „War Against the Rull“ spisovatele A.E. van Vogta. Rull jsou zde líčeni jako rasa hmyzích nestvůr, která vede válku proti lidstvu.

Rolling Stone

časopis o populární hudbě
Zmiňován v textu skladby The Final Cut na stejnojmenném albu.

Rolling Stone je název časopisu, který byl ve své době známý svým honem za soukromím hudebních celebrit. Byl proto mezi muzikanty neoblíbený a zvlášť členové Pink Floyd jej neměli v lásce proto, že jejich soukromí bylo vždy střeženo daleko víc než u jiných hudebních hvězd.

Royal Fusiliers (City of London Regiment)

zmiňováno v textu skladby When The Tigers Broke Free

Královští střelci z regimentu města Londýna je jedna z nejdéle existujících vojenských jednotek. Jednotka oficiálně vznikla již v roce 1685 sloučením dvou jednotek obrany města Londýna.
Jednotka se od té doby objevila snad ve všech válečných konfliktech, kterých se zúčastnila Velká Británie (americká revoluce, napoleonské války a pochopitelně i obou světových válek).
Pravděpodobně nejdůležitějším úkolem jednotky během druhé světové války byla obrana vyloďovacího předmostí při bitvě u Anzia (vylodění spojenců v Itálii) proti přesile německých tanků Tiger I. Královští střelci, kteří neměli téměř žádnou mechanizaci odolali přesile a přes obrovské ztráty (včetně Erica Fletchera Waterse, otce Rogera Waterse) předmostí ubránili a tak umožnili dokončení vylodění.